czwartek, 18 maj 2017 12:29

Tempo życia, które nas wyprzedza

Czy życie w takich miastach jak Warszawa da się pogodzić ze sprzątaniem własnego mieszkania, gotowaniem w nowocześnie urządzonej kuchni czy po prostu zwykłym spacerem w parku? Mamy tu szczególnie na myśli przypadek uczestniczenia w tzw. „wyścigu szczurów”, który utożsamiany jest z pracą w korporacji. Jeśli ktoś uważa, że to tylko 8 godzin dziennie, jest w błędzie. Młodzi ludzie chcąc się dorobić, chętnie zostają dłużej w biurze. Jeśli w danej firmie są ku temu korzystne warunki, trafiają się osoby niemal całkowicie rezygnujące z życia towarzyskiego w imię lepszych zarobków. Na odpoczynek lub imprezowanie zostaje weekend, który jest eksploatowany ponad miarę. Czy takie tempo i tryb życia jest dziś koniecznością w dużych miastach?

Czas na zmiany?

Konsekwencje takiego trybu życia mogą być wręcz tragiczne, więc polecamy zachowanie umiaru we wszelkich uciechach tego świata. Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko przynosi korzyści i ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zwykłe domowe obowiązki też są jakimś sposobem na odreagowanie stresów związanych z projektami, pojęciami typu deadline i wyrabianiem korporacyjnych norm. Być może czytając te słowa ktoś pomyśli, że jesteśmy oderwani od rzeczywistości, ale czasem warto odejść od schematów i trendów.

Niby to, jakie mamy meble w domu, nie ma większego znaczenia. Jeśliby się jednak dobrze zastanowić, może się okazać, że jedna kobieta wybierze meble vintage, a inna uzna je za brzydkie starocie i poszuka czegoś bardziej nowoczesnego. Żadna z nich nie jest lepsza czy gorsza. W końcu ilu ludzi tyle gustów. Niezwykle zastanawiająca jest jednak kwestia tego, czy po wystroju wnętrza da się określić charakter człowieka oraz czy na podstawie znajomości czyjegoś charakteru da się dopasować idealny wystrój wnętrz. Warto się nad tym zastanowić i pokusić o kilka śmiałych wniosków.

Młodzi i nowocześni

Zastanówmy się najpierw nad meblami nowoczesnymi. Dla kogo one są i co mogą nam sugerować o ich właścicielu? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że posiadacz takich elementów wyposażenia jest osobą schludną i poukładaną. O osobie takiej można powiedzieć, że jest elegancka i powściągliwa oraz potrafi utrzymać swoje emocje na wodzy. Będzie to też zapewne osoba ceniąca sobie spokój i wygodę oraz czas. W końcu stonowane odcienie i proste kształty nie rozpraszają umysłu i pozwalają się skupić lub wprost przeciwnie (gdy przychodzi czas na relaks). Oszczędność czasu może się przejawiać w nieskomplikowanych kształtach oraz płaskich i gładkich powierzchniach, które można z nakładem niewielkiej siły w prosty sposób umyć, zetrzeć czy odkurzyć.